REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
firma
Pokaż firmę
zolux24.pl
Poddębice, Łężki 10A
Zakończyły się dwa pierwsze etapy przebudowy lokomotywowni PKP Intercity we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyły się dwa pierwsze etapy przebudowy lokomotywowni PKP Intercity we Wrocławiu
Zakończył się I i II etap przebudowy elementów hali lokomotywowni na stacji Wrocław Główny. Podczas prac wykonawca – firma Mostostal Warszawa – zmodernizował kanały rewizyjne. Wartość całego kontraktu wynosi blisko 30 mln zł. To kolejne przedsięwzięcie infrastrukturalne realizowane w ramach największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity.
PKP PLK ogłosiły przetarg na prace projektowe linii kolejowej nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Racibórz - Chałupkiartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK ogłosiły przetarg na prace projektowe linii kolejowej nr 151 Kędzierzyn-Koźle - Racibórz - Chałupki
Większy dostęp do kolei z przebudowanych stacji Kędzierzyn-Koźle, Racibórz i Chałupki, budowa dwóch nowych przystanków w Raciborzu, a także krótsze podróże z Kędzierzyna w stronę granicy z Czechami. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace projektowe linii kolejowej nr 151 Kędzierzyn-Koźle – Chałupki. Projekt ubiega się o dofinansowanie z europejskiego instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Pociągi Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych pojawią się na trasie Wrocław - Oborniki Śląskie - Korzeńskoartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych pojawią się na trasie Wrocław - Oborniki Śląskie - Korzeńsko
Samorząd województwa dolnośląskiego we wtorek, 23 sierpnia podpisał z gminą Oborniki Śląskie porozumienie określające zasady współpracy obu samorządów przy organizowaniu kolei aglomeracyjnej. Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim pewność utrzymania dotychczasowej atrakcyjnej oferty przewozowej w najbliższych latach.
Więcej informacji dla podróżnych na linii Żory – Rybnik – Nędzaartykuł
Pokaż artykuł
Więcej informacji dla podróżnych na linii Żory – Rybnik – Nędza
Na stacjach i przystankach od Żor przez Rybnik do Nędzy podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów. Zegary i komunikaty dźwiękowe ułatwią podróże. W Rybniku, Żorach i Nędzy będą wyświetlacze. Bezpieczeństwo zwiększy monitoring. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały wartą 17 mln zł netto umowę z wykonawcą prac, które sfinansowane zostaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Bezpieczniej na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w aglomeracji wrocławskiejartykuł
Pokaż artykuł
Bezpieczniej na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych w aglomeracji wrocławskiej
Na sześciu przejazdach kolejowo-drogowych w aglomeracji wrocławskiej w 2024 r. zwiększył się poziom bezpieczeństwa. W marcu dodatkowe zabezpieczenie zyskali kierowcy na skrzyżowaniu drogi i linii kolejowej Wrocław Sołtysowice – Jelcz Miłoszyce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na nowe rogatki i sygnalizację przeznaczyły blisko 7 mln zł ze środków budżetowych. To kolejne prace zwiększające bezpieczeństwo na torach i drogach Dolnego Śląska.
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja linii kolejowej Kobierzyce – Piława Górna [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja linii kolejowej Kobierzyce – Piława Górna [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego rewitalizuje kolejną linię kolejową. Prace na odcinku linii nr 310, pomiędzy podwrocławskimi Kobierzycami a Piławą Górną, znacznie poprawią połączenia między Wrocławiem a południowymi regionami województwa. W jednej z najbogatszych i najszybciej rozwijających się gmin w Polsce – gminie Kobierzyce znajduje się wiele fabryk (miejsca pracy). Realizacja inwestycji pozwoli na szybki i sprawny dojazd z południowej części województwa do Kobierzyc.
Stacja Ostróda za ponad ćwierć miliarda złotych przechodzi wielką przebudowę [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Stacja Ostróda za ponad ćwierć miliarda złotych przechodzi wielką przebudowę [FILM]
W województwie warmińsko-mazurskim realizowana jest jedna z większych inwestycji kolejowych w Polsce. Stacja w Ostródzie przechodzi metamorfozę. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy, warta ponad 250 mln, nie zwalnia.
W centrum Warszawy pnie się do góry nowy hotel Moxy Centrum sieci Marriott [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy pnie się do góry nowy hotel Moxy Centrum sieci Marriott [FILM]
W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.
[Długołęka] Centrum Logistyczne "Eurologis"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Długołęka] Centrum Logistyczne "Eurologis"
Osiek, Staszów
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wykroty] Centrum Logistyczne UNIWHEELS
Wykroty
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Częstochowa] Centrum Handlowe "IKEA"
Częstochowa
[Lublin] Centrum Handlowe "Felicity"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Centrum Handlowe "Felicity"
Lublin
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Szczecin] Centrum Handlowe "Molo"
Szczecin
Centrum handlowe "Gemini Park"inwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum handlowe "Gemini Park"
Tychy, Towarowa 2C
[Szczecin] Zintegrowane Centrum Komunikacyjneinwestycja
Pokaż inwestycję
[Szczecin] Zintegrowane Centrum Komunikacyjne
Szczecin, Nowe Miasto
[Lublin] Centrum Handlowe "IKEA"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Centrum Handlowe "IKEA"
Lublin, Nasutowska
[Toruń] Uniwersyteckie Centrum Sportoweinwestycja
Pokaż inwestycję
[Toruń] Uniwersyteckie Centrum Sportowe
Toruń, Bielany
Centrum handlowe "Brama Mazur"inwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum handlowe "Brama Mazur"
Ełk
[Kowale] Centrum  handlowe "Kowale"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kowale] Centrum handlowe "Kowale"
Kowale
REKLAMA